دیوید یورمن (David Yurman)

مجموع آراء: ۴
در این مطلب با دیوید یورمن و همسرش سیبیل که پایه گذاران برند یورمن هستند و آثارشان آشنا میشوید .

دیوید یورمن (David Yurman)


دیوید یورمن مجسمه ساز و همسرش سیبیل نقاش , برند دیوید یورمن (David Yurman) را در سال ۱۹۸۰ آغاز کردند. هدف آنها ایجاد جواهراتی بود که مد و هنر را همزمان در خود داشته باشد .

دستبند کابلی (مارپیچ تاب خورده ای که با سنگهای گرانبها تزیین شده بود ) اولین طرح مشهور این برند بود. این طرح که در سال ۱۹۸۳ معرفی شد یکی از اولین موفقیتهای این برند بود که تا زمان حال نیز به عنوان یکی از طرحهای دوست داشتنی و مورد علاقه مردم باقی مانده است .

 

 

به عنوان یک هنرمند و صنعتگر , یورمن در تمامی مراحل خلاقانه از طرح اولیه تا قطعه پایانی دخیل می باشد.

بهترین فلزات گرانبها , سنگهای قیمتی نادر و مواد غیر متعارف توسط بهترین صنعتگران جهان با کیفیت و زیبایی پایدار شکل داده شده و ساخته می شوند.

 

دیوید یورمن در۱۲ اکتبر ۱۹۴۲ در منهتن متولد شد . سیبیل یورمن (همسر وی) در ۱۰ دسامبر ۱۹۴۲ در برانکس به دنیا آمد . تنها دوماه و چند مایل فاصله .

 

در سن ۱۱ سالگی , دیوید در کتابخانه محلی کتابی را پیدا کرد که در آن نقاشیهای یک غار مربوط به ماقبل تاریخ را شرح میداد . او تحت تاثیر زیبایی خطوط آن تصویر قرار گرفت و علاقه اش به هنر مشتعل گشت .

 

آموزش جوش مستقیم

دیوید تابستان ۱۹۵۸ را در پراوینستاون (ماساچوست ) گذراند . آنجا دیوید ساخت صندل و جوش مستقیم (فرایند ساخت فرمهای سه بعدی از میله های فلزی گداخته ) را آموخت .

 

یک ملاقات

در سال ۱۹۶۹ دیوید در حالیکه در شهر نیویورک برای مجسمه ساز هانس ون کار میکرد سیبیل را ملاقات کرد. کسی که در کار و زندگی شریک وی شد.

 

آغاز تجارت

در سال ۱۹۷۰ دیوید گردنبند برنزی دانته را به عنوان یک هدیه برای سیبیل طراحی کرد. یک گالری دار عاشق این طرح شد و آن را در گالری خود قرار داد . این مدلها به سرعت به فروش رفتند و یورمن اولین تجارت خود را بوسیله این طرح انجام داد.

دیوید و سیبیل اولین کلکسیونهای خود را تحت عنوان کارهای هنری Putnam ساختند و آنها را در نمایشگاههای هنر و صنایع دستی سراسر کشور به فروش رساندند.

 

در سال ۱۹۸۰ کمپانی و برند دیوید یورمن ایجاد شد و کمی بعد از آن سال جایزه هیات داوران از شورای جهانی طلا برای گردنبند نور ستاره را دریافت کردند.

در حال حاضر این برند توسط دیوید , سیبیل و پسرشان ایوان یورمن مدیریت می شود. 

 

 

 


منبع :

http://www.davidyurman.com/‎