سینتیا گیل (Cynthia Gale)

مجموع آراء: ۵
Cynthia Gale این طراح نیویورکی مشخصه کارهایش کار بر روی نقره استرلینگ به صورت برجسته و تضاد رنگهای سیاه و سفید می باشد . در این مطلب با این طراح آشنا میشوید .

سینتیا گیل


دو دهه پیش در طی یک سفر به جزیره بالی در اندونزی , سینتیا شیفته زیباییهای عجیب و غریب این جزیره شد .

مجموعه جواهرات او در طول سالها منعکس کننده ترکیبی از زیبایی شرق دور با سبک زندگی شهری نیویورک بوده است که این موضوع باعث غنی سازی زندگی زنان معاصر , هنرمندان سنتی و دوستداران سبکهای پایدار شده است.

 

طرحهای کلاسیک و ابتکاری سینتیا گیل به طور پیچیده ای دست ساز بوده و از تکنیکهای باستانی و اشکال نمادین در طراحی آنها استفاده شده است و نتیجه اینها جواهرات نقره ی استرلینگ می باشد که هم مدرن و هم بی زمان و به روز می باشد.

او می گوید : زمانی که زنی قطعه ای از جواهرات من را استفاده میکند میخواهم که او همان احساس مرا موقع قدم زدن در خیابانهای یک شهر شلوغ یا هنگام تماشا کردن طلوع دلپذیر یک شالیزار آرام اندونزیایی را احساس کند.

سینتیا گیل موسس شرکت و طراح طلا و جواهر با طرحهای زیبا و جدید و جسورانه خود تعریف جدیدی از جواهرات را در مجموعه Wiener Werkstatte ارائه کرده است . این کلکسیون ادای احترامی به Wiener Werkstatte , جامعه ای که در سال ۱۹۰۳ در وین اتریش تاسیس شد.

Wiener Werkstatte تمایل به تجلیل از هنرمندان , طراحان و معماران داشت آن هم زمانی که اعتقاد بر این بود که این ارزشها در جوامع صنعتی روبه فراموشی بود .

به گفته وی : این کلکسیون در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و به من اجازه داد تا عشق من به نقره طرح دار را در دامنه وسیعی از طرحهای جواهرات  با دیگران به اشتراک بگذارم  .

به منظور تجلیل از سنت ساخت ظریف , هر قطعه در این کلکسیون در یک سبک هندسی و با استفاده از دوایر و مربعها همراه با طراحی دقیق در هر شکل و با دست ساخته شده اند.

برای استفاده از تکنیکهای باستانی حکاکی نقره استرلینگ , طرحها بر روی سطح نقره برجسته شده و طرحهای ظریفی را خلق کرده است .

 

 

 

 


منبع :

https://cynthiagale.com