گران قیمت ترین جواهرات دنیا

مجموع آراء: ۵
در این مطلب می توانید ۱۰ عدد از گران قیمت ترین جواهرات دنیا به همراه خصوصیاتشان را مشاهده نمایید.

گران قیمت ترین جواهرات دنیا 


۱۰- Briolette Diamond Necklace

گردنبند الماس بریلت (Briolette)

این گردنبند یک قطعه بسیار زیباست که یک قطعه الماس بریلت در مرکز خود دارد .

این الماس وزنی بیش از ۷۵.۳۶ قیراط دارد که شکل گلابی شگفت انگیز آن به همراه سایه ای از بنفش –صورتی آن را بسیار جذاب نموده است . جدای از این موارد , تعدادی دیگر الماس بریلت کوچکتر در این گردنبند وجود دارند که در یک زنجیر طلای سفید به وزن ۱۸ قیراط و با طول قابل تنظیم کار شده اند .

این گردنبد به قیمت ۱۱.۱ میلیون دلار فروخته شد و به یکی از گرانترین جواهرات دنیا تبدیل شد.

 


۹-  Wallis Simpson’s Panther Bracelet

دستبند ببر والیس سیمپسون​

دستبند ببر والیس سیمپسون که به طرز خارق العاده ای شبیه به یک ببر ساخته شده و با سنگهای الماس و اونیکس مزین گشته است انفجاری از رنگها را بر روی مچ دست نمایش میدهد. این دستبند زیبا توسط کارتیه پاریس در سال ۱۹۵۲ طراحی شد متعلق به والیس سیمپسون می باشد .این قطعه با ارزش در حراجی قیمت ۱۲.۴ میلیون دلار برای آن در نظر گرفته شد قیمتی که سه برابر قیمت واقعی آن می باشد چرا که این قطعه در بهترین حالت خود نیست و تعدادی از سنگهای کوچک آن گم شده است.

 


۸-  Emerald and Diamond Tiara

تاج الماس و زمرد

در سال ۱۹۰۰ شاهزاده آلمان کنت گیدو وان هنکل این تاج را به عنوان هدیه به سومین همسر خود , شاهزاده خانم کاترینا هنکل وان دونر اسمارک, هدیه کرد. شایعه است که این تاج خیره کننده الماس و زمرد به همسر ناپلئون سوم فرانسه تعلق داشته است و اعتقاد بر این است که ۱۱ قطعه زمرد کلمبایی نایاب گلابی شکل که وزنی معادل ۵۰۰ قیراط دارند ممکن است به یک ماهاراجه تعلق داشته باشد.

این قطعه در یک قیمت سرسام آور به ارزش ۱۲.۷ میلیون دلار , ۲ میلیون بیش از ارزش واقعی خود , فروخته شد.

 


۷- Heart of the Kingdom

قلب پادشاهی

یکی از قدیمی ترین و معتبرترین شرکتهای جواهرات دنیا به نام گراد , Garrad, یکی از گرانترین جواهرات دنیا را ساخته است : قلب پادشاهی

در حال حاضر این قطعه ارزشی معادل ۱۴ میلیون دلار دارد . این قطعه شامل سنگ یاقوت برمه به وزن قابل توجه ۴۰.۶۳ قیراط که به شکل یک قلب تراش خورده می باشد.

این یاقوت بسیار نادر در یک گردنبند الماس ۱۵۵ قیراطی که شامل ۱۵۰ قطعه الماس می باشد نصب گردیده است.

 


۶- Bulgari Two-Stone Diamond Ring

انگشتر دو سنگ الماسی بولگاری

این حلقه بولگاری به دوعلت به شهرت رسید : اول اینکه این حلقه یک قطعه  از مجموعه بولگاری اصل است دوم اینکه این حلقه دارای دو قطعه الماس مثلثی می باشد یکی به رنگ آبی زنده به وزن ۱۰.۹۵ قیراط و دیگری الماس بدون رنگی به وزن ۹.۸۷ قیراط .

یکی دیگر از خصوصیات این حلقه این است که سوی موسسه گوهرشناسی آمریکا , رنگ , وضوح و بی عیب بودن این دو سنگ تایید شده است .

یک کلکسیوندار آسیایی این قطعه را با قیمتی معادل ۱۵.۷ میلیون دلار تصاحب نمود.

 


۵- Chopard’s Blue Diamond Ring

حلقه الماس آبی رنگ چوپارد

قطعا این حلقه یک قطعه نقیس و یکی از گران قیمت ترین جواهرات دنیا می باشد.

دلیل این ادعا الماس آبی رنگ آن می باشد چرا که این نوع از الماس بسیار پرطرفدار و گران قیمت می باشد.

این حلقه , الماس بیضی شکلی به وزن ۹ قیراط داردکه در ۱۸ قیراط طلای سفید نصب شده و در دو طرف خود دو قطعه الماس شفاف مثلثی قرار دارد.

این قطعه زیبا و کمیاب در حال حاضر ۱۶.۲۶ میلیون دلار ارزش دارد.

 


۴- Heart of the Ocean

قلب اقیانوس

قلب اقیانوس یکی از شاخص ترین قطعات جواهرات دنیا می باشد.

این قطعه ماکت اصلی گردنبند نفیسی است که در فیلم تایتانیک , گلوریا استووارت , کسی که نقس پیری رز را بازی کرد , در سال ۱۹۹۸ در جوایز آکادمی آن را بر تن کرد.

این قطعه ۲۰ میلیون دلاری توسط شرکت معروف هری وینستون ساخته شد و شامل یک قطعه الماس آبی رنگ به وزن ۱۵ قیراط می باشد. این قطعه یکی از گران قیمت ترین جواهری است که در اسکار از آن استفاده شده است. حتی نسخه تقلیدی آن به خاطر تاریخچه عشقی اش در حراجی به قیمت ۳.۵ میلیون دلار فروخته شد.

 


۳- The Perfect Pink

صورتی تمام عیار

دلایل بسیاری برای تبدیل کردن این قطعه به یک از گران ترین جواهرات دنیا وجود دارد  :

قیمت ۲۳.۲ میلیون دلاری آن

 الماس صورتی ۱۴.۲۳ قیراطی که به دلیل سایه رنگ منحصر به فرد و صورتی اش , برش و پاکی  آن ( با توجه به اینکه کمتر از ۱۰ درصد الماسهای صورتی بیش از ۲۰/۰ قیراط وزن دارند ) بسیار کمیاب است . علاوه بر اینها , در ۲۴۴ سال تاریخ حراجی , تنها ۱۸ الماس وزن ۱۰ قیراط یا بیشتر داشته اند.

دو قطعه الماس بدون رنگ به وزنهای ۱.۷۳ و ۱.۶۷

این سه قطعه الماس با برشهای مستطیلی در طلای سفیدی به وزن ۱۸ قیراط تشکیل یک رز خیره کننده را داده اند.

 


۲- The Graff Pink

صورتی  Graff

در سال ۲۰۱۰ , کلکسیونر شخصی لورنس گراف این قطعه الماس صورتی  به ارزش ۴۶.۲ میلیون دلاری را (۱.۸۵ میلیون برای هر قیراط) از خالق مشهور آن هری وینستون خریداری نمود.

 


۱- L’Incomparable Diamond Necklace

گردنبند الماس بی نظیر

این گردنبند بی نظیر رکورد جهانی باارزش ترین گردنبند دنیا را دارد .

این گردنبند با وزن ۶۳۷ قیراط قطعه الماس بدون ایرادی در وسط خود دارد . این الماس با سایه ای زرد رنگ وزنی معادل ۴۰۷.۴۸ قیراط دارد.

این الماس بیش از ۳۰ سال پیش توسط یک دختر جوان در حالیکه ۸۹۰ قیراط وزن داشت از یک معدن الماس به دست آمد و جواهری Mouawad بیش از چهار سال آن را پرداخت کرد و آن را در یک گردنبند ۵۵ میلیون دلاری با ۹۱ الماس سفید با برشهای مختلف که وزنشان معادل ۲۲۹.۵۲ بود نصب کرد.

 

 


منبع :  http://www.wonderslist.com